Spausdinti šį puslapį
Antradienis, 28 liepos 2015 15:17

Pasitelkdami bendruomeniškumą, lapiškiai mokėsi verslumo

Lapiškiai mokosi, kaip vystyti bendruomenės narių verslumo įgūdžius, planuoja, kokių veiksmų imtis siekiant išpopuliarinti bendruomenės įrengtą slidinėjimo trasą Utriuose, svarsto, kad galbūt verta visas Lapiuose ir apylinkėse siūlomas turizmo ir pramogų paslaugas suvienyti, o verslininkus sujungti į Lapių turizmo klasterį.

Lapių bendruomenės centras per vietos veiklos grupę „Pajūrio kraštas“ gavo paramą iš programos LEADER projektui „Lapių krašto identiteto atspindžiai, skatinant gyventojų verslumą“ vykdyti. Iš šio projekto lėšų bendruomenės nariams liepos pradžioje buvo surengti dviejų dienų mokymai apie bendruomeninį verslą „Bendradarbiavimo galimybės. Verslo paketų kūrimas“. Vakar Lapiuose surengti ir dar viena mokymų diena – apie klasterių kūrimo Lietuvoje patirtį. Savo patirtimi su lapiškiais dalijosi VŠĮ „Versli Lietuva“ Klasterių plėtros koordinatorius Darius Lasionis.

Įkvėpė diskusijoms

Į verslumo skatinimo mokymus buvo pakviesti esami ir potencialūs verslininkai, kurie mokėsi verslumo produktų sukūrimo ir pardavimų srityje, daug dėmesio mokymų metu buvo skirta ir bendruomeniškumo bei bendradarbiavimo svarbai versle, idėjų generavimui.

Pirmuosius dviejų dienų mokymus išradingai vedė ir lapiškius rimtoms diskusijoms įkvėpė ekonomikos ir verslo pagrindų profesijos mokytoja ekspertė, edukologijos magistrė Laimutė Gegieckienė.

Mokymų dalyviai rimtai svarstė galimybę apjungti visas Lapiuose ir apylinkėse veikiančias turizmo paslaugas, suburti verslininkus, o turistams ir poilsio bei pramogų ieškotojams siūlyti ne tik atskiras paslaugas, bet visą paslaugų ir pramogų paketą.

Mokymų metu lapiškiai sau įsivardijo, kuo unikalios jų krašte siūlomos paslaugos, kokius potencialių klientų poreikius jos gali patenkinti, kokios naudos iš to galima gauti, kokie siūlomų paslaugų pranašumai ir trūkumai.

Taip pat bendruomenės nariai išklausė pagrindines verslo kūrimo teorijas, gilinosi į rinkodaros ir komunikacijos sritis, atliko per dešimtį savarankiškų užduočių grupėse.

Neišradinės dviračio

L.Gegieckienė juokavo, kad užuot išradinėjus dviratį, geriau būtų sėsti ant jo ir minti į tikslą. Kitaip tariant, apjungus verslus į klasterį,sukurti verslo partnerystės paketus ir koncentruotis į komunikaciją, reklamą, pardavimus.

Anot dėstytojos, naudinga tai, kad klasterio dalyviai kartu nukreipia savo veiklą į bendradarbiavimą, mokymus ir kvalifikacijos kėlimą, inovacijų ir technologijų panaudojimą versle, kuria bendrą rinkodaros strategiją, siekia tarptautinės plėtros ir partnerystės su kitais klasteriais.

Lapiai ir jų apylinkės – labai palankus regionas turizmo paslaugoms vystyti, o čia aktyviai veikiantis Lapių bendruomenės centras gali padėti susiburti verslininkams, taip pat sukurti sąlygas naujiems smulkiems verslams vystyti.

Pasak Lapių bendruomenės centro pirmininkės Laimos Karbauskienės, po mokymų kiekvienas jų dalyvis šviežiu žvilgsniu pamatė Lapių potencialą turizmo verslui vystyti, sau įvardijo krašto privalumus ir trūkumus, suvokė, kad kiekvieno veikla formuoja regiono ateitį, o rezultatas tarnauja gyvenamosios aplinkos pagerinimui.

Sudarė veiksmų planą

Bendruomenės nariai taip pat įvardijo sau, kad bendruomeninė veikla, siekiant šeimos, bendruomenės, gyvenamosios vietos, šalies gerovės ir jos rezultatai tarnauja krašto ateities formavimui.

Lapiškiams dar reikia stiprinti gebėjimus sklandžiai organizuoti veiklą, formuoti bendruomenės narių praktinius įgūdžius vystant verslą, ugdyti gebėjimą konkuruoti ir parduoti kuriamus produktus.

Nemažai dėmesio buvo skirta ir Utrių kalno perspektyvų idėjų generavimui. Buvo svarstoma, kaip pagerinti paslaugų kokybę žiemą ir kaip pritaikyti kalną vasaros pramogoms.

„Mokymu metu mums buvo svarbu suprasti, kad veikdami kartu, esame patrauklesni turistams, galime patenkinti įvairesnius jų poreikius, be to, veikdami kartu vienas iš kito mokomės, pasisemiame žinių, ugdome vienas kitą, o bendradarbiaudami galime sukurti unikalų produktą – patrauklų paslaugų paketą“, - įspūdžiais po mokymų dalijosi L.Karbauskienė.

Bendruomenės pirmininkė taip pat pabrėžė, kad šie mokymai labai aiškiai parodė, kiek daug dar reikia nuveikti susivienijusiai bendruomenei, padėjo sudaryti artimiausių veiklų planą, nusibrėžti tolimesnes darbų perspektyvas.

„Man atrodo, kad kiekvienas mokymų dalyvis gavo įkvėpimo vystyti veiklą, šviežiu žvilgsniu įvertino mus supančius gamtos turtus, pasisėmė idėjų, kaip, kokiais būdais potencialiems klientams pristatyti Utrių kalno slidinėjimo trasą, kokių papildomų paslaugų, kuriančių vertę, jiems pasiūlyti“, - teigė L.Karbauskienė.